L121.B55.100 100mm swivel/brake castor with black rubber on pressed steel centre wheel
https://www.parnells.eu/web/image/product.template/106139/image_1920?unique=1a6d918
8 sold in last 24 hours
Reference: 991005
Wheel Diameter: 100mm (4" inches)
Castor Bracket Material: Zinc Plated Steel
Load Capacity: 70kg
Login for trade prices
Not Available For Sale
6 people are viewing this right now
  • Wheel Diameter (mm)
  • Tread Width (mm)
  • Bearing Type
  • Bolt Hole (mm)
  • Offset (mm)
  • Overall Height (mm)
  • Load Capacity (kg)
  • Tread Material
  • Wheel Rim Material
  • Rolling Resistance
  • Wear Resistance
  • Operating Noise
  • Floor Preservation
  • Brand
This combination does not exist.
Terms and Conditions
30-day money-back guarantee
Shipping: 2-7 Business Days
L121.B55.100 100mm swivel/brake bolt hole 12.2mm castor with black rubber on pressed steel centre roller bearing wheel 70kg