ALTH 200/20K-AS 200mm wheel with grey antistatic polyurethane on aluminium centre
https://www.parnells.eu/web/image/product.template/91165/image_1920?unique=ac4c014
8 sold in last 24 hours
Reference: 558668
Wheel Size: 200x50mm
Bearing Type: Ball Bearings
Load Capacity: 800kg
Not Available For Sale
5 people are viewing this right now
  • Wheel Diameter (mm)
  • Tread Width (mm)
  • Bearing Type
  • Bore Size (mm)
  • Hub Length (mm)
  • Load Capacity (kg)
  • Tread Material
  • Wheel Rim Material
  • Rolling Resistance
  • Wear Resistance
  • Operating Noise
  • Floor Preservation
  • Brand
This combination does not exist.
We Received your request, our sales Team Contact You soon for Quote.
Terms and Conditions
30-day money-back guarantee
Shipping: 2-7 Business Days
ALTH 200/20K-AS Wheel series 200mm antistatic grey Extrathane­® polyurethane on aluminium centre 20mm bore hub length 60mm ball bearings 800kg